بخشنامه رئیس سازمان امور مالیاتی مورخ ۱۰/ ۹/ ۱۳۹۹ در خصوص ابلاغ مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص حمایت های مالیاتی از کسب و کارها، شامل:

• تمدید مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی و تمدید مهلت مراجعه جهت اعمال ماده ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ۲۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

• تمدید مهلت بخشودگی جرائم تجمیع عوارض

• تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز و زمستان ۹۹

• عدم نیاز به گواهی مالیاتی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم در صدور و تمدید پروانه کسب

•توقف عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم ق.م.م

•تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد برخی اشخاص حقوقی

• تمدید مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده برای اشخاص حقیقی و حقوقی

علی اکبر نریمانی در مصاحبه با روزنامه دنیای اقتصاد گفت: در حال حاضر با توجه به رکود و کسادی کار، تعدیل نیرو در واحدهای صنفی صورت نگرفته است، اما اگر باز تعطیلی انجام شود، بعید است بتوانیم کارگران را حفظ کنیم. درآمدی وجود ندارد که مخارج و هزینه‌های کارگران تامین شود.وی تاکید کرد: به‌‌رغم اعلام ارائه تسهیلات کرونایی و انجام کارهای اداری آن اما همچنان منتظر عمل به انجام وعده‌ها توسط دولت هستیم. آسیب‌های وارد شده بسیار زیاد است و در حالی که قیمت گوشت و برنج در هفته‌های اخیر بسیار افزایش یافته اما هنوز با همان نرخ مشغول به خدمت هستیم.

لینک کامل خبر در روزنامه دنیای اقتصاد: https://donya-e-eqtesad.com

 

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورش تهران: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنف چلوکباب و چلوخورش به طور کامل انجام می‌شود و انتشار اخبار درخصوص اینکه مردم از چلوکبابی‌ها و رستوران‌ها، غذا تهیه نکنند، اقدام درستی نیست چراکه شیوع کرونا از این طریق غذا ثابت نشده است.

علی اکبر نریمانی، رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تهران درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای این صنف گفت: با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی طبق مصوبات وازرت بهداشت در تمامی صنوف تحت پوشش این اتحادیه تاکنون، تمامی پرسنل از کارفرما تا کارکنان چلوکبابی‌ها در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ گزارشی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا به اتحادیه ارسال نشده است. این صنوف، از چندین سو تحت نظارت و رصد قرار دارند؛ هم از سوی اداره بهداشت و هم از سوی بازرسی اتحادیه. در این راستا اتحادیه تعداد بازرسین را زیاد کرده تا بتوانند در چندین نوبت نظارت کامل داشته باشند.

او در ادامه بیان کرد: پرسنل در تمام مدت حضور در محل کار موظف به استفاده از ماسک و دستکش هستند. تعداد میزها در چلوکبابی‌ها کمتر و فاصله‌گذاری‌ها بیشتر شده است. روی هر میز، مایع ضدعفونی قرار گرفته و مشتریان اگر ماسک نداشته باشند، از سوی واحد صنفی ماسک در اختیارشان قرار داده می‌شود.

نریمانی با انتقاد از گفته‌های برخی دررابطه با انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا بیان داشت: متاسفانه برخی از مسئولین که تریبون در اختیارشان قرار می‌گیرد ، در رابطه با کرونا مواردی را مطرح می‌کنند که کمتر از آن اطلاع دارند. تمامی صنوف چلوکباب و رستوران، غذاهای خود را با درجه حرارت بالا طبخ و اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند. گزارش‌هایی که درباره منبع انتشار این ویروس وجود دارد نشان می‌دهد منشا از رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها نبوده است. تهیه گزارش میدانی می‌تواند به راحتی صحت و سقم این گفته را مشخص کند. شیوع کرونا در مراکز بسته و زمانی رخ می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود اما متاسفانه نوک پیکان را به سمت چلوکبابی‌ها و رستوران‌ها گرفته‌اند. استدعا دارم افرادی که تریبون دارند اطلاعات خود را کامل کنند. در رسانه ملی دائم زیرنویس می‌کنند تا از چلوکبابی‌ها و رستوران‌ها، غذا تهیه نشود. چرا چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟ شیوع ویروس در دیگر مراکز است که پیشگیری از این مساله توجه بیشتری را از سوی مسئولین می‌طلبد.

نریمانی با بیان اینکه اگر یک بار دیگر صنوف چلوکبابی کامل تعطیل شود، کلاً نابود خواهیم شد، گفت: در حال حاضر با توجه به رکود و کسادی کار، تعدیل نیرو در واحدهای صنفی صورت نگرفته است، اما اگر باز تعطیلی انجام شود، بعید است بتوانیم کارگران را حفظ کنیم. درآمدی وجود ندارد که مخارج و هزینه‌های کارگران تامین شود.

وی تاکید کرد: علی‌رغم اعلام ارائه تسهیلات کرونایی و انجام کارهای اداری آن اما همچنان منتظر عمل به انجام وعده‌ها توسط دولت هستیم. آسیب‌های وارد شده بسیار زیاد است و در حالی که قیمت گوشت و برنج در هفته‌های اخیر بسیار افزایش یافته اما هنوز با همان نرخ مشغول به خدمت هستیم.

لینک خبر در اتاق اصناف تهران: https://www.otaghasnaftehran.ir