همکار محترم با سلام

چنانچه از طرف شرکت طبیعت برای شما فاکتور صادر گردیده است مبنی بر خرید روغن و یا سایر محصولات طبیعت، با توجه به اینکه هیچگونه خریدی از این شرکت نداشته اید در سامانه جامع تجارت نسبت به لغو فاکتورهای صادره اقدام نمائید تا مشمول مالیات نگردید. ضمنا مراتب را به اتحادیه گزارش نمائید. علی اکبر نریمانی_رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران

سرو اسکلت مرغ در چلوکبابی ها توسط رئیس اتحادیه، علی اکبر نریمانی تکذیب شد

علی‌اکبر نریمانی رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورشت تهران در گفت‌وگو با میزان، در خصوص انتشار این خبر  گفت: خبر مربوط به سرو اسکلت مرغ در رستوران‌ها و کبابی‌های جنوب شهر را من در فضای مجازی شنیدم، ولی تا الان هیچ کدام از همکاران و بازرسان ما در اتحادیه با چنین مواردی برخورد نکردند.
رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورشت تهران با تاکید بر اینکه چنین خبری مورد تایید اتحادیه نیست افزود: از طرف اتاق اصناف، اماکن و ستاد مقابله با کرونا و اتحادیه بارزرسی‌های میدانی در سطح وجود دارد، ولی به عنوان مسئول صنف تا این ساعت گزارشی در این خصوص دریافت نکردم.
نریمانی با توضیح اینکه گاهی مردم خودشان از استخوان و پای مرغ برای مصرف خانگی و تهیه غذا‌هایی مانند سوپ استفاده می‌کنند، تصریح کرد:، اما این که واحد‌های ما در منو خودشان اسکلت مرغ سرو کنند تا حالا گزارش نشده است.
وی استفاده از گوشت مرغ برای تهیه انواع خورشت را تایید کرد و افزود: این موضوعی است که از قبل هم وجود داشته است و بسیاری از مردم به دلیل ذائقه غذایی خاص و یا رژیم غذایی که دارند گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند و خورشت را با گوشت مرغ می‌خورند که قیمت پایین‌تری هم نسبت به خورشت با گوشت قرمز است.
بدون تردید افزایش قیمت‌ها موجب تغییرات زیادی در سبد کالا و خرید مردم شده است و علاوه بر مقدار مصرف، نوع کالا‌ها را در راستای کاهش هزینه‌ها تغییر داده است و حتی باعث حذف برخی از اقلام و جایگزین شدن اقلام دیگر شده است. اما اینکه چنین تغییر و جایگزینی در ستوران‌ها و واحد‌های تولید غذا صورت پذیرد نه تنها تخلف که از نظر اجتماعی و اقتصادی بسیار قابل تامل است.
مشروح اخبار :https://www.mizanonline.com

بخشنامه رئیس سازمان امور مالیاتی مورخ ۱۰/ ۹/ ۱۳۹۹ در خصوص ابلاغ مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص حمایت های مالیاتی از کسب و کارها، شامل:

• تمدید مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی و تمدید مهلت مراجعه جهت اعمال ماده ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ۲۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

• تمدید مهلت بخشودگی جرائم تجمیع عوارض

• تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز و زمستان ۹۹

• عدم نیاز به گواهی مالیاتی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم در صدور و تمدید پروانه کسب

•توقف عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم ق.م.م

•تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد برخی اشخاص حقوقی

• تمدید مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده برای اشخاص حقیقی و حقوقی

همکار محترم مشاغل وصنوف گروه یک که در طرح تشدید محدودیت های کرونایی از تاریخ 99/09/01 تعطیل نمیباشند و مجاز به فعالیت هستند.

جناب اقای نادر رفتاری موفقیت جنابعالی را در کسب گواهی سازمان جهانی یونسکو به برند چلوکبابی رفتاری که موفق به دریافت نشان آن شده اید، افتخاری شایسته برای صنف چلوکباب و چلو خورش ایران زمین است، این افتخار جهانی را صمیمانه تبریک میگوییم .

رئیس و هیئت مدیره اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران

 

علی‌اكبر نریمانی، رئیس اتحادیه صنف چلوكباب و چلوخورش تهران:

دولت به هیچ‌كدام از وعده‌هایش عمل نكرده‌است

  • چند واحد صنفی در صنف چلوكباب و چلوخورش  تهران فعال هستند؟

صنف ما حدود هزار عضو دارد كه پروانه‌دار هستند و تقریبا همین حدود هم بدون پروانه در سطح تهران فعالیت می‌كنند كه صدور پروانه كسب آنها نیز در دست اقدام است. البته توجه داشته باشید كه هم چلوكبابی‌ها و هم مراكز تهیه غذا و آشپزخانه‌ها زیرمجوعه صنف ما محسوب می‌شوند.

  • چه تعداد از این واحدهای صنفی در دوره همه‌گیری كرونا تعطیل شده‌اند؟

حدود 15درصد واحدهای پروانه‌دار ما در این دوره تعطیل شده یا تغییر كاربری داده‌اند و از واحدهای بدون پروانه هم تقریبا 30درصد از گردونه این كسب‌وكار خارج شده‌اند.

  • پس كرونا حسابی یقه چلوكبابی‌های تهران را گرفته است.

بله، به‌هرحال ما 11 ماه كار می‌كنیم كه در ماه اسفند بتوانیم به قول كاسب‌ها چاله‌های گذشته را پر كنیم. اما پارسال از ابتدای اسفند واحدهای صنفی ما تعطیل شدند و این تعطیلی‌ها تا بعد از ماه رمضان ادامه پیدا كرد. البته بیشتر همكاران ما حقوق و سنوات و عیدی كارگران خود را در ماه اسفند پرداخت كردند. بعد هم در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ما گفتند كارگران خود را حفظ كنید و ما برای حمایت از شما وام می‌دهیم، اما عملا هیچ اتفاقی نیفتاده است.

  • مگر دولت وعده نداده‌است به كسب‌وكارهای آسیب‌دیده از كرونا وام بدهد؟

چرا، اما هنوز كه این وعده دولت محقق نشده است. البته دولتی‌ها به هیچ‌كدام از وعده‌های خود حتی دادن سه ماه فرجه در دریافت مبلغ قبض‌های آب‌وبرق عمل نكرده‌اند و به محض بازگشایی نیز مبالغ قبوض را با جریمه دیركرد از ما گرفتند و همین اواخر نیز از ما درخواست كرده‌اند مالیات بر ارزش افزوده خود را بپردازیم.

  • به‌هرحال واحدهای صنفی شما هم مثل دیگر اصناف باید مالیات بدهند.

ببینید، فروش واحدهای صنفی زیرمجموعه ما حتی بعد از بازگشایی هم حدود یك‌چهارم تا یك‌پنجم قبل شده‌است. بنابراین اصلا درآمدی نداریم كه بخواهیم مالیات بدهیم.

  • مگر فروش بیرون‌بر ندارند؟

چرا دارند، اما مقدار آن هم خیلی كمتر شده‌است. در این دوران مردم كمتر اعتماد می‌كنند كه از رستوران‌ها و چلوكبابی‌ها غذا بگیرند و این فروش ما هم كمتر از یك‌چهارم شده است.

  • آماری دارید كه این اتفاقات باعث بیكاری چند نفر از كاركنان صنف شما شده‌است؟

بیشتر همكاران ما كسی را اخراج نكرده‌اند. اما به‌هرحال، واحدهایی كه تعطیل كرده‌اند، ناچار بوده‌اند كه كاركنان‌شان را هم اخراج كنند و به این صورت حدود 4000نفر از كارگران چلوكبابی‌ها و آشپزخانه‌ها در این دوره بیكار شده‌اند.

  • فشار اقتصادی واردشده بر واحدهای صنفی زیرمجموعه شما این نگرانی را در مشتریان‌تان ایجاد می‌كند كه همكاران‌تان برای جبران بخشی از ضررهای مالی، كیفیت غذاهایشان را كاهش دهند.

مطمئن باشید كه این اتفاق رخ نمی‌دهد، زیرا چندین نهاد از واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه ما بازرسی می‌كنند و به‌خصوص در دوره شیوع كرونا، اتاق اصناف، مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، مراكز بهداشت شهرستان و اداره اماكن بازرسی‌هایشان را تشدید كرده‌اند و غذاهای ما را هم از نظر كیفیت و هم از نظر اصول بهداشتی بررسی می‌كنند.

لینک مصاحبه : www.jamejamdaily.ir

گندزدایی اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران، توسط کارشناس بهداشت محیط ،مرکز بهداشت شمال تهران در مورخه 4/4/99 انجام شد