یمه تامین اجنماعی

بخشودگی جرایم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی و اصناف

سرو اسکلت مرغ در چلوکبابی ها توسط رئیس اتحادیه، علی اکبر نریمانی تکذیب شد

علی‌اکبر نریمانی رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورشت تهران در گفت‌وگو با میزان، در خصوص انتشار این خبر  گفت: خبر مربوط به سرو اسکلت مرغ در رستوران‌ها و کبابی‌های جنوب شهر را من در فضای مجازی شنیدم، ولی تا الان هیچ کدام از همکاران و بازرسان ما در اتحادیه با چنین مواردی برخورد نکردند.
رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورشت تهران با تاکید بر اینکه چنین خبری مورد تایید اتحادیه نیست افزود: از طرف اتاق اصناف، اماکن و ستاد مقابله با کرونا و اتحادیه بارزرسی‌های میدانی در سطح وجود دارد، ولی به عنوان مسئول صنف تا این ساعت گزارشی در این خصوص دریافت نکردم.
نریمانی با توضیح اینکه گاهی مردم خودشان از استخوان و پای مرغ برای مصرف خانگی و تهیه غذا‌هایی مانند سوپ استفاده می‌کنند، تصریح کرد:، اما این که واحد‌های ما در منو خودشان اسکلت مرغ سرو کنند تا حالا گزارش نشده است.
وی استفاده از گوشت مرغ برای تهیه انواع خورشت را تایید کرد و افزود: این موضوعی است که از قبل هم وجود داشته است و بسیاری از مردم به دلیل ذائقه غذایی خاص و یا رژیم غذایی که دارند گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند و خورشت را با گوشت مرغ می‌خورند که قیمت پایین‌تری هم نسبت به خورشت با گوشت قرمز است.
بدون تردید افزایش قیمت‌ها موجب تغییرات زیادی در سبد کالا و خرید مردم شده است و علاوه بر مقدار مصرف، نوع کالا‌ها را در راستای کاهش هزینه‌ها تغییر داده است و حتی باعث حذف برخی از اقلام و جایگزین شدن اقلام دیگر شده است. اما اینکه چنین تغییر و جایگزینی در ستوران‌ها و واحد‌های تولید غذا صورت پذیرد نه تنها تخلف که از نظر اجتماعی و اقتصادی بسیار قابل تامل است.
مشروح اخبار :https://www.mizanonline.com

بخشنامه رئیس سازمان امور مالیاتی مورخ ۱۰/ ۹/ ۱۳۹۹ در خصوص ابلاغ مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص حمایت های مالیاتی از کسب و کارها، شامل:

• تمدید مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی و تمدید مهلت مراجعه جهت اعمال ماده ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ۲۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

• تمدید مهلت بخشودگی جرائم تجمیع عوارض

• تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز و زمستان ۹۹

• عدم نیاز به گواهی مالیاتی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم در صدور و تمدید پروانه کسب

•توقف عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم ق.م.م

•تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد برخی اشخاص حقوقی

• تمدید مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده برای اشخاص حقیقی و حقوقی

آنالیز هماهنگ اعضای اتحادیه

همکار محترم به اطلاع میرساند طبق مصوبه سازمان صمت کلیه واحدهای صنفی موظف به نصب نرخ نامه (آنالیز قیمت ) متحدالشکل با تائیدیه اتحادیه در واحد صنفی خود می باشند لازم بذکر است نرخ نامه میبایست در دید مشتری قرار گیرد در صورت عدم رعایت، مراتب تخلف صنفی محسوب بوده و با متخلفین برخورد قانونی می گردد .رئیس اتحادیه علی اکبر نریمانی